UMVI
okm1 okp1 osfa1omdm1

banner studuj na umvi

banner phd

ÚMVI na Noci vědců 2018

I v tomto roce se Ústav materiálových věd a inženýrství zúčastnil celoevropské akce Noc vědců, která umožňuje široké veřejnosti nahlédnout do světa vědy a výzkumu. Akce se konala v pátek 5. října a UMVI se společně s dalšími ústavy FSI prezentovalo, již tradičně, v Technickém muzeu v Brně.

Tématem letošního ročníku bylo 100 let české vědy a náš stánek se zaměřil na Historii materiálového výzkumu v českém leteckém průmyslu. Návštěvníci si mohli prohlédnout mikrostruktury materiálů, které se používaly a používají pro stavbu letadel, od plátna po niklové superslitiny. Dále byla představena budoucnost ve výrobě leteckých komponent v podobě 3D tiskárny. Velký zájem byl o možnost vlastnoručního zlomení výztuh křídla na modelu Spitfire, který poukazoval na nutnost pravidelných kontrol při provozu letadel. U dětí sklidilo největší úspěch poskládání si své vlastní vlaštovky z izotropního 2D kompozitního materiálu (papíru).

Technické muzeum navštívilo během šesti hodin téměř 1900 návštěvníků a zástupci UMVI provedli desítky experimentů, zodpověděli desítky dotazů a poskládali stovky vlaštovek.

Další fotografie z Technického muzea je možné najít na facebookové stránce fakulty.

nv01 nv03
nv02

 

 

Témata doktorského studia

Příležitost pro studenty

 honeywell logo

Společnost Honeywell nabízí pozici pro studenta materiálového inženýrství. Zájemci naleznou detailní informace v přiloženém dokumentu.

Pracovní příležitosti

network logo

 Společnost NETWORK GROUP, s.r.o., divize speciální vláknové optiky hledá zaměstnance na pozici Vývojář v oblasti mikroobrábění femtosekundovým laserem.

 


 bibus metalsSpolečnost BIBUS METALS, s.r.o. hledá mezi našimi studenty či absolventy kolegyni nebo kolegu do obchodního oddělení (podrobnosti o nabízené pozici).