ÚMVI na Noci vědců 2017

V pátek 6. října náš ústav po roce opět přispěl do programu Noci vědců, celoevropské akce zaměřené na propagaci vědy pro širokou veřejnost. FSI VUT v Brně se již tradičně prezentovala v prostorách Technického muzea v Brně.

Návštěvníci si mohli na našem stánku mimo jiné prohlédnout model dopravního prostředku, využívajícího principu magnetické levitace (MAGLEV). Zejména u dětí  sklidily velký úspěch experimenty s kapalným dusíkem, velkému zájmu se těšilo i představení moderních kompozitních materiálů, případně materiálů využívaných v chirurgii např. pro kolenní implantáty.

nv2017a nv2017b
nv2017c nv2017d