ÚMVI na Noci vědců 2016

Zástupci Ústavu materiálových věd a inženýrství prezentovali svět materiálů na letošní akci Noc vědců, která má za cíl přiblížit vědu a výzkum široké veřejnosti. Noc vědců se konala 30. září od 18 do 24 hodin v celé Evropě, ÚMVI společně s dalšími ústavy FSI připravilo program v Technickém muzeu Brno.

Tematicky byl letošní ročník zaměřen na "Bezpečnost". S ohledem na to jsme pro návštěvníky připravili dvě prezentace s názvy "Bezpečnost horolezeckého vybavení" a "Využití vlastností materiálů pro bezpečnostní účely - tepelné pojistky".

Akce přilákala do Technické muzea téměř 1800 návštěvníků a zástupci ústavu provedli desítky experimentů a odpověděli na mnoho zvídavých dotazů.

Fotogalerii zachycující dění v Technickém muzeu si lze prohlédnout na facebookové stránce fakulty.

nv2016 01

nv2016 02