Workshop "Nanoindentation: principles and features"

Další z řady pravidelných workshopů pro pracovníky a studenty Ústavu materiálových věd a inženýrství se věnoval nanoindentaci. Workshop vedl Dr. Serhii Tkačénko.06 05 sergej

Instrumentovaná indentace je jedním z nejčastějších způsobů studia mechanických vlastností materiálů v nano- a mikro- měřítku. Cílem workshopu bylo blíže seznámit účastníky s metodou nanoindentace a podpořit je v jejím využívání při vlastních výzkumných aktivitách.

Součástí workshopu byla přednáška, pokrývající představení metody a principů, na kterých je založena a praktická ukázka práce s nanoindentorem. Workshopu se zúčastnilo 16 pracovníků a studentů.