banner bp dp

Školení o indentačních metodách v rozsahu nano-newtonů

20 9 nanoDne 20.9.2013 proběhlo na ÚMVI školení o indentačních metodách v rozsahu sil < 500 mN.

V teoretické části byly vysvětleny významné rozdíly oproti standardním měřením pomocí mikroindentace a popsána metodologie měření Berkovičovým indentorem. V praktické části byly měřeny vzorky s významně odlišnými elastickými moduly a na získaných zátěžných křivkách bylo demonstrováno určení důležitých vlastností metodou Oliver-Pharr. Školení vedl dr. Michal Reinisch.

logolink cz

Témata závěrečných prací

Témata závěrečných prací pro akademický rok 2021/2022 (aktualizováno 15. 9. 2021):

thermofisher logo

Mezinárodní společnost Thermo Fisher Scientific nabízí uplatnění absolventům studia, orientovaného na materiálový výzkum. Podrobnosti naleznete v připojeném dokumentu.