UMVI
okm1 okp1 osfa1omdm1

banner studuj na umvi

banner phd

Development of high-temperature electrochemical advanced energy converters and energy storages at Forschungszentrum Jülich GmbH

Další z řady specializovaných přednášek na našem pracovišti byla prezentace Dr. Olega Tokarieva "Development of high-temperature electrochemical advanced energy converters and energy storages at Forschungszentrum Jülich GmbH".

tokariev 01V úvodu Dr. Tokariev představil svoje domovské pracoviště - Forschungszentrum Jülich, přiblížil činnosti jednotlivých jeho částí a pracovních skupin a nastínil dosavadní výsledky.

Poté se již věnoval samotnému tématu - výzkumu a vývoji vysokoteplotních energetických konvertorů a baterií. Výzkum v této oblasti zahrnuje syntézu, přípravu a zpracování materiálů do funkčních struktur, vrstev a komponent. To s sebou nese potřebu použití speciálních strukturních, mechanických, a elektro-termochemických metod, které jsou vyvíjeny uplatňovány na základě spolupráce se sesterskými pracovišti.  

tokariev 02Po skončení prezentace Dr. Tkačenko z našeho ústavu představil účastníkům semináře nejzajímavější příspěvky a závěry z konference "Euro LightMAT 2013 - Aluminium, Magnesium, Titanium", která se konala v září v německých Brémách a které se Dr. Tkačenko zúčastnil.

 

 

 

 

 

logolink cz

 

Volná místa / Kariéra na ÚMVI

Hledáme kolegu nebo kolegyni na pozici

  • technický pracovník/pracovnice laboratoře mechanických zkoušek

Podrobnosti o nabízené pozici naleznete v připojeném dokumentu.

Témata doktorského studia

Příležitost pro studenty

 honeywell logo

Společnost Honeywell nabízí pozici pro studenta materiálového inženýrství. Zájemci naleznou detailní informace v přiloženém dokumentu.

Pracovní příležitosti

network logo

 Společnost NETWORK GROUP, s.r.o., divize speciální vláknové optiky hledá zaměstnance na pozici Vývojář v oblasti mikroobrábění femtosekundovým laserem.

 


 bibus metalsSpolečnost BIBUS METALS, s.r.o. hledá mezi našimi studenty či absolventy kolegyni nebo kolegu do obchodního oddělení (podrobnosti o nabízené pozici).