banner bp dp

Pokročilé hořčíkové slitiny

zt02"Pokročilé hořčíkové slitiny" bylo téma přednášky, kterou proslovila v úterý 7. 5. 2013 na Ústavu materiálových věd a inženýrství prof. RNDr. Zuzanka Trojanová, DrSc. z Katedry fyziky materiálů, Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Po zhruba jednohodinové přednášce následovala přibližně stejně dlouhá živá diskuze na téma budoucnosti pokročilých hořčíkových slitin, nových možností využití těchto materiálů, technologie výroby, tepelného zpracování, inovací ve zpracování apod.

Přednášku si se zájmem vyslechli jak zájemci z řad zaměstnanců ÚMVI, tak studenti doktorského studia ÚMVI.

Témata závěrečných prací

Témata závěrečných prací pro akademický rok 2021/2022 (aktualizováno 15. 9. 2021):

thermofisher logo

Mezinárodní společnost Thermo Fisher Scientific nabízí uplatnění absolventům studia, orientovaného na materiálový výzkum. Podrobnosti naleznete v připojeném dokumentu.