UMVI
okm1 okp1 osfa1omdm1

banner bp dp

banner studuj na umvi

Jak se dělají materiály v zahraničí aneb cesta tam a zase zpátky

Dne 25. března 2013 pořádal Ústav materiálových věd a inženýrství FSI VUT ve spolupráci Ústavem fyziky materiálů AVČR v.v.i., Brno seminář pro studenty 4. a 5 ročníků a doktorandy s názvem Jak se dělají materiály v zahraničí aneb cesta tam a zase zpátky.

reintegrovani vedci-fotoPřednášejícími byli dva mladí výzkumníci navrátivší se po dlohodobém pobytu v zahraničí do ČR:

  • Ing. Jan Čížek, Ph.D. – od roku 2011 odborný asistent na ÚMVI. Doktorát získal na Nanyang Technological University v Singapuru, specializuje se na povrchové úpravy materiálů.
  • Dr. Ing. Filip Šiška, Ph.D. – od roku 2013 výzkumník na Ústavu fyziky materiálů AVČR ve výzkumné skupině křehkého lomu. Doktoráty získal na Ecole des Mines de Paris ve Francii a ČVUT v Praze, specializuje se na modelování pomocí konečných prvků.

Studenti se díky jejim prezentacím dozvěděli, jakým způsobem lze vycestovat na zahraniční pobyt, na co je potřeba se připravit a jak taková zkušenost může obohatit profesní i soukromý život.

ÚMVI podporuje výjezdy svých studentů do zahraničí a je schopno zajistit i finanční příspěvek na pokrytí pobytu. V případě, že máte zájem o zahraniční zkušenost, nebo třeba chcete využít nějaké zahraniční pracoviště v rámci přípravy své diplomové práce, obraťe se na svého školitele.

Přednáška se konala v rámci projektu CZ.1.07/2.3.00/20.0197, Víceoborový tým v oblasti designu materiálů a jeho zapojení do mezinárodní kooperace, financovaného z Operačního programu vzdělání pro konkurenceschopnost.

Eva Janů

 

prezentace dr. Šišky (PDF).

 

 

logolink cz