Nové a zrekonstruované laboratoře otevřeny

V letních měsících byly v rámci NETME Centra dokončeny stavební úpravy laboratoří, určených zejména pro studium struktury materiálu (budova A3/3NP), laboratoře tepelného zpracování a mechanické zkušebny v budově B3 a dále laboratoře určené pro instalaci technologie elektronového paprsku v budově D5.

Tyto laboratoře jsou kromě unikátního analytického komplexu FEG SEM Zeiss Ultra Plus a univerzálního trhacího stroje Zwick Z250 Allround-Line, tCII zařízeny ojedinělým světelným mikroskopem ZEISS, podporujícím korelativní mikroskopii, širokým spektrem poloprovozních pecních zařízení s možností použití ochranných atmosfér, rtg. difraktometry PHILIPS a SIEMENS, opticko emisním spektrometrem s doutnavým výbojem SPECTRUMAT, tvrdoměry a mikrotvrdoměry LECO, servohydraulickým testovacím systémem INSTRON, vysokofrekvenčním pulsátorem AMSLER, kyvadlovými kladivy HECKERT a MFL s instrumentací apod.